Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Zajęcia dodatkowe dla dzieci Kielce

Zajęcia dodatkowe dla dzieci Kielce

Zajęcia dodatkowe dla dzieci, czy warto?

Zaczynam być społeczeństwem, które zadaje sobie pytanie, jak powinno wyglądać dzieciństwo naszych pociech, tak by było beztroskie, a przy okazji nie było czasem spędzonym na niczym. Niestety w dobie powszechnego dostępu do sieci, dzieci i młodzież potrafią bezrefleksyjnie i biernie „włóczyć się” po cyfrowych zakamarkach, bez celu i często wnosząc tym niezwykle mało do swojego wolnego czasu. Tymczasem mimo wszystko można zaproponować mu świetne aktywności, które nie tylko sprawią, że będzie zadowolony z poświęconego na nie czasu, ale także będą miały olbrzymi wkład w ich rozwój. Zajęcia dodatkowe dla dzieci, to możliwości spędzenia popołudnia w sposób, który zdecydowanie będzie miał pozytywne skutki w wymiarze także przyszłościowym.

Czasami ciężko jest wybrać najlepsze zajęcia dodatkowe dla dzieci. Kielce to jedno z miast, gdzie najmłodsi mieszkańcy mają w czym wybierać, wystarczy tylko dobrze poszukać 😊. Oto nasz przegląd propozycji.

Mali naukowcy

Nauka nawet najbardziej skomplikowanych rzeczy może być świetna, zajmująca i niezwykle efektywna, jeżeli tylko odpowiednio przekazuje się informacje. Kielecki Mini Lab to dowód na to, że chemia czy fizyka mogą być zrozumiałe już nawet dla najmłodszych. Naprawdę fascynujące zajęcia popołudniowe dla dzieci, podczas których ciekawe i efektowne eksperymenty pokazują, jak działa nasz świat! Warsztaty tego typu przybliżają do nauk ścisłych, wzmacniają potrzebę poznawania nowych rzeczy i zdobywania informacji. Zabawa w laboratorium to coś, czego zdecydowanie brakuje w naszych szkołach, a jednocześnie coś, o czym marzy większość dzieciaków. Także serdecznie polecamy!

Początkujący futboliści

Ruch to brakujący element w życiu coraz większej ilości młodych ludzi. Dzieciaki spędzają większość dnia siedząc i nie wynika to wyłącznie z ich wyboru. Często zajęcia szkolne i prace domowe zajmują tak wiele czasu, że niewiele pozostaje go już na aktywność fizyczną. Grzmimy, że dzieciaki mają coraz słabszą kondycję, a jednocześnie ciężko jest nam zaproponować im odpowiednie zajęcie. Sportowe treningi brzmią jak choć częściowe rozwiązanie problemu. W Kielcach możemy zaproponować Dziecięcą Akademię Piłkarską, która na pewno stanie się odpowiedzią na zapotrzebowanie maluchów na nieco ruchu. Gry zabawy zespołowe świetnie działają na rozwój empatii, pewności siebie, planowania. Dodając do tego ruch mamy mieszankę idealną.

Młodzi tancerze

Jeżeli nasze dziecko chce postawić na zajęcia ruchowe, a jednocześnie nie ma w nim zacięcia do sportu, zawsze możemy odnaleźć także inne, ciekawe opcje spędzenia popołudni. Zajęcia łączące aktywność fizyczną i artystyczną! Dodając do tego jeszcze szczyptę umuzykalnienia, powstają nam zajęcia taneczne, które dla dziecka, czy nastolatka także są opcją na ogromny rozwój. Poza zaletami, jakie niosą ze sobą zajęcia ruchowe i które zostały wymienione w poprzednim akapicie; taniec to także uwrażliwianie, relaks, możliwość wyrażania siebie i rozwój emocjonalny.

Raczkujący poligloci

Jak zajęcia dodatkowe dla dzieci, to w naszym zestawieniu nie może zabraknąć szkół językowych. Nauka języka obcego od najmłodszych lat wspaniale rozwija intelektualnie, wspomaga tworzeniu się sieci neuronowych i aktywuje obszary mózgu odpowiedzialne za koncentrację, podział zadań, komunikację i wiele, wiele innych. Nigdy nie jest za wcześnie na naukę języka obcego. Jest ona możliwa nawet w czasie, kiedy dziecko jeszcze nie komunikuje się swobodnie nawet w mowie ojczystej. Danie umysłowi paliwa, jakim jest styczność z innym językiem, pobudza do nauki, wspomaga ogólny rozwój, niezależnie od tego, czy mówimy o maluchu, czy nastolatku. Poznawanie nowych słówek wspomaga wdrażanie technik pamięciowych i działa na ogólne polepszenie wyników w nauce. Szkoła Language House w Kielcach, pozwala na takie ścieżki rozwoju dzieciom w każdej grupie wiekowej, a wybór sześciu języków to możliwości ciekawej przygody.

Przyszłościowi programiści

Rozwój różnego rodzaju umiejętności ma wspomagać nie tylko obecne możliwości, ale i kształcić w odpowiedni sposób dając szansę na poznanie pasji, która może zaważyć na całym przyszłym życiu. Obecnie najlepszą ścieżką rozwoju wydają się według prognoz kierunki związane z informatyką, a dokładniej robotyką i programowaniem. Nie ma się co dziwić. Ponoć 80% zawodów w przeciągu najbliższej dekady dopiero powstanie, a w dużej mierze będą one bazować na tworzeniu i obsłudze inteligentnych systemów i rozwiązań cyfrowych. Dlatego stawiając na przyszłościowe zajęcia dodatkowe dla dzieci, warto odnaleźć takie, które pobudzą w nich przyszłe pasje informatyczne. Zapraszamy na nasze warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży w szkole Zaprogramowani.com. nasze zajęcia rozwijają wielotorowo. Pobudzają kreatywność, wspomagają rozwój myślenia logicznego i analitycznego, i zarażają pasją. Do tego są wyjątkowo interesujące dla dzisiejszego najmłodszego pokolenia. Zapraszamy do zapoznania się naszą ofertą na tej stronie.

Jak wybrać zajęcia dodatkowe dla dziecka?

To czy zajęcia pozalekcyjne spodobają się naszym dzieciom i czy będą z nich czerpać radość i satysfakcję, zależy od wielu czynników. Nie można ich przymuszać do tego, aby uczestniczyły w zajęciach, które kompletnie ich nie interesują, ale równocześnie naszym zadaniem jako rodziców sprawienie, by chciały próbować i sprawdzać w życiu nowe rzeczy. Tylko umiar w wyborze odpowiednich aktywności zagwarantuje, że zajęcia takie będą wspominane z uśmiechem, jak i dadzą olbrzymi wkład w rozwój dziecka.


Komentarze

  1. Melka

    Ciekawy artykuł, głównie ze względu na to, że zaczęły się wakacje i czas zacząć powoli planować nowa semestralną aktywność dla dzieciaków. Zajęcia dodatkowe dla dzieci to naprawdę ciekawa opcja i dobrze dobrane mogą być fantastyczne. Polecam rodzicom, którzy wcześniej nie puszczali dzieci na kursy i warsztaty, żeby zobaczyli jak zadowolone i szczęśliwe może wracać ich dziecko

    Odpowiedz


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *