Trwają zapisy na warsztaty programowania - semestr letni 2020 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Warsztaty programowania dla dzieci i ich wpływ na rozwój społeczny.

Warsztaty programowania dla dzieci i ich wpływ na rozwój społeczny.

Wokół tematyki programowania, a w szczególności w obszarach nauki tej umiejętności pojawia się wiele kontrowersji. Wiele osób uważa, że posyłając dziecko na kurs programowania wychowa swoistego „nerda” prosto z książek czy programów, który to nie będzie umiał odnaleźć się poza wirtualnym światem.

Jest to najbardziej nietrafiona, jak i krzywdząca opinia dotycząca nauki tej niezwykle ważnej dziedziny życia. Ma ona swoje podstawy prawdopodobnie w wizerunkach osób, które dekady temu nie miały możliwości rozwijania swojej programistycznej pasji w inny sposób jak samodzielne odkrywanie cyfrowych tajemnic. Poświęcenie dużej ilości czasu na naukę, która była dostępna tylko przed monitorem trochę alienowała i może to właśnie to było podstawą tego najpopularniejszego mitu, czy wręcz stereotypu.

Programista – odludek?

Zdecydowanie nie i nie ma nawet podstaw do twierdzenia, że tak będzie wyglądać w przypadku naszego dziecka. Wiele szkół, w tym nasze warsztaty programowania dla dzieci w Kielcach oferuje zajęcia, po których dziecko nie tylko otrzyma pełen zestaw kompetencji w obszarze stricte programistycznym, ale także umiejętności, które przydadzą się w przyszłości w każdym aspekcie życia.

Dzisiejsze programowanie.

Obecnie programista to już nie niezrozumiany przez innych pracownik, żyjący w swoim świecie. To zespoły pełne kreatywnych ludzi, tworzących z pasją to, co chcieliby sami dostać od świata. Energiczne, z masą hobby i znające się na najnowszych trendach, gdyż to właśnie dla nas, przeciętnych użytkowników tworzone jest obecnie większość programów i aplikacji. Muszą być one zrozumiałe i wpisujące się w modę, inaczej nie zdobędą użytkowników w natłoku konkurencyjnych ofert.

Warsztaty programowania dla dzieci, uczą je pracy w zespole, komunikacji, odwagi do przedstawiania swoich racji na forum. osiągania kompromisów poprzez wprowadzanie w życie rozwiązań innych członków zespołu, a także umiejętności odpowiedniego formułowania swoich myśli, czyli ogólnie społecznej komunikacji. Dlatego chyba już najwyższy czas porzucić stereotypy i zdać sobie sprawę z tego, jak wiele możemy sprezentować naszemu dziecku, dzięki posłaniu go na tego typu zajęcia.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *