Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Nauka programowania. Czy warto?

Nauka programowania. Czy warto?

Nauka programowania dla dzieci to jeden z tych niedawno powstałych trendów, które zdecydowanie mają szansę stać się przyszłościowym kierunkiem rozwoju całego społeczeństwa. Nie mówimy tu o chwilowej modzie, tylko autentycznej potrzebie, która według prognoz ma być tylko coraz większa. Dlatego też warto już dziś zainteresować się programowaniem zarówno jako osoba szukająca swojej niszy na rynku pracy, jak i jako rodzic, który dba o przyszłość swoich pociech.

Nauka programowania, co to jest?

Żeby zrozumieć, czym jest nauka programowania, należy zdać sobie sprawę z tego, jak działa dzisiejszy świat. Wielu z nas twierdzi, że jest użytkownikami nowoczesnych technologii i nie musi być od razu jej twórcami. Coś w tym jest, jednak przez ostatnie dekady nasze umiejętności rozwinęły się do czegoś więcej niż wyłącznie włączenie czy wyłączenie urządzenia. Konfigurujemy telefony kupione w sklepie, ustawiamy zasady działania sprzętów AGD czy RTV, coraz więcej z nas posiada nowinki typu systemy smarthome. Nagle okazuje się, że dostajemy tylko podstawowy produkt, a tak naprawdę sami musimy zająć się tym, jak i po co ma działać.

Z drugiej strony wiele urządzeń zastępuje pracę człowieka, co sprawia, że na rynku pracy jest coraz więcej stanowisk, które wymagają od pracownika jednej umiejętności. Obsługi nowoczesnych urządzeń rozwiązań.

Wiele z nich to tak naprawdę stanowiska, na których człowiek jest w pełni lub swego rodzaju programistą, specjalistą, technikiem. Musi znać i rozumieć działanie wielu typów nowinek… i tu wchodzi programowanie.

Motywacja do nauki programowania

Motywacją do nauki programowania może więc być nie tylko umiejętność tworzenia gier, aplikacji programów, ale także zdobycie swego rodzaju technologicznej śmiałości i sprawności, która sprawia, że w przyszłości obecnie najmłodsze pokolenie będzie cenionymi pracownikami, którzy bez problemu odnajdą się na kolejnych stanowiskach.

Warto też wspomnieć o tym, jak warsztaty programowania dla dzieci (Kielce oferują takie w naszej szkole), rozwijają wszechstronnie, pozwalają na zrozumienie nauk ścisłych, ale także rozbudzają kreatywność i budują kolejne fundamenty dla technicznych umiejętności.

Nauka programowania. Co na początek?

W zależności od tego, jakie mamy możliwości nauka programowania dla dzieci i młodzieży to wiele opcji do wyboru. Od samodzielnej nauki w domu, poprzez kursy online, aż do stacjonarnej nauki w formie zajęć pozalekcyjnych i warsztatów.

Od czego zacząć? Oczywistym jest, chyba że najlepiej sprawdzają się stacjonarne kursy i warsztaty, gdzie dziecko pod okiem specjalistów i w grupie rówieśników rozwija swoje zdolności i umiejętności. Podczas nich, wiedza jest podawana w formie łatwej do zrozumienia praktyki, a samej teorii jest tykę, aby nie pominąć najważniejszych aspektów. Jeżeli jednak nie można sobie pozwolić na takie kursy, pozostają kursy online, które przynoszą świetne efekty, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni, jak i dziecko ma w sobie, choć odrobinę chęci do samodzielności.

A co z nauką samodzielną w domu? Polecamy ją do utrwalenia materiału lub ewentualnego rozszerzenia posiadanej już wiedzy. Zdecydowanie nie jest to najlepsza opcja, szczególnie na start.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *