Trwają zapisy na kursy programowania stacjonarne oraz on-line - semestr 21/22 r. Zapisz się na zajęcia >

Strona główna » Blog » Kodowanie online dla dzieci.

Kodowanie online dla dzieci.

Coraz częstszym zapytaniem dotyczącym naszych kursów jest możliwości uczestniczenia w nich zdalnie, z zacisza własnego domu. Może wpływ mają na to dzisiejsze czasy, może to po prostu „czas najwyższy”, ale istnieje ogromna potrzeba edukacji online. Byliśmy na to przygotowani i już od dłuższego czasu rozkręcaliśmy możliwości i proponowaliśmy pojedyncze opcje kształcenia się poprzez sieć. Teraz ruszamy już pełną parą i jest nam miło ogłosić, że nasza szkoła to już nie tylko stacjonarna nauka kodowania dla dzieci w Kielcach i innych miastach Polski, ale także wyjątkowo dobrze przygotowane i sprawdzone materiały na kursach online.

Macie pewne wątpliwości co do sposobu prowadzenia tego typu zajęć, a może nie jesteście pewni ich efektywności? Zapraszamy do dalszej części wpisu.

Czym różni się nauka kodowania online dla dzieci od kursów stacjonarnych?

Lekcje prowadzone poprzez sieć siła rzeczy muszą się nieco różnić od zajęć stacjonarnych. Jednak staramy się, aby całość materiału i poziom wiedzy przekazywany w obydwu przypadkach był dokładnie taki sam. To czy nam się to udało, potwierdzają umiejętności naszych słuchaczy, którzy niezależnie od tego, czy brali udział w zajęciach stacjonarnych, czy przez Internet, opanowali taki sam, wysoki poziom wiedzy programistycznej i materiałów wspomagających jej rozwój.

Same różnice wynikają głównie ze sposobu komunikacji z grupą. Jednak w obecnych czasach nie jest to problem, a nasze pokoje, w których prowadzone są zajęcia, to mnóstwo możliwości, tak zaawansowanych, że większość uczniów nawet nie odczuje tego, iż uczy się z zacisza własnego domu.

Prowadzimy webinary na żywo, w grupach maksymalnie kilkunastoosobowych. Pozwala to na rozwój umiejętności komunikacyjnych i pracy w grupie, ale jednocześnie jest to na tyle mało słuchaczy, że każdy z nich ma czas na podzielenie się własnymi uwagami, zadanie pytania, wzięcia czynnego udziału w projektowaniu rozwiązań. Taka, a nie inna liczba słuchaczy to także możliwości indywidualnej uwagi od prowadzącego, co jest znacznym udogodnieniem w porównaniu do częstych kursów online, które ograniczają się do przekazaniu materiałów i ewentualnych konsultacji.

Nauka kodowania online dla dzieci. Czy warto?

Zdecydowanie warto, zwłaszcza jeżeli z jakichś powodów opcje stacjonarne nie wchodzą w grę. Jest to świetnie dopasowana forma do dzieciaków mieszkających z dala od dużych miast, dla których dojazdy czy związany z tym czas dla nich i ich rodziców rodzi problemy.

Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą.

Kursy programowania online


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *